10Gbps,20km,1310nm,10G

745,00 SEK ex moms

Förväntad leveranstid: ca. 2 veckor

MPN: BT-LX-SM-10G20

Artikelnr: BARBT-LX-SM-10G20 Kategorier: , , , Etikett:

Beskrivning

BarnFind SFP – Optical Transceiver module 20km 10Gbps (Single Mode)

10Gbps, 20km, 1310nm compatible with 10G

How to read a SFP label:
BTSFP-LX-SM-3G10 : BTSFP [barnfind SFP] –LX [nm=1310] –SM [single mode] -3G [max. data rate] -10 [max. transmitting distance in km]
LX = wavelength is 1310nm ZX = wavelength is 1550nm
SM = Single mode

Varumärke

BarnFind

Läs mer om Barnfind

Barnfind

Med huvudkontor i Sandefjord, Norge, tillverkar Barnfind en multifunktionell signaltransportplattform som stöder många signaler i en frame. Utöver Barnfinds kraftfulla kapacitet, sparar vår unika metod också kunderna värdefulla rackutrymme, strömförbrukning och därmed pengar. Barnfind kommer snart att bli känt som det grönaste företaget inom videobranschen