1.25Gbps, 20km, TX1550nm RX1310

375,00 SEK ex moms

Förväntad leveranstid: ca. 2 veckor

MPN: BTSFP-WDM-0220B

Artikelnr: BARBTSFP-WDM-0220B Kategorier: , , , , , , Etikett:

Beskrivning

BarnFind SFP – BIDI Single Mode Transceiver module 20km, 1.25Gbps (TX1550/RX1310)

How to read a SFP label:
BTSFP-WDM-3G20A: : BTSFP [barnfind SFP] –WDM[BIDI module]-3G [max. data rate] -20 [max. transmitting distance in km] A [TX=1310 nm]
A: TX = 1310 nm B: TX=1550nm

Varumärke

BarnFind

Läs mer om Barnfind

Barnfind

Med huvudkontor i Sandefjord, Norge, tillverkar Barnfind en multifunktionell signaltransportplattform som stöder många signaler i en frame. Utöver Barnfinds kraftfulla kapacitet, sparar vår unika metod också kunderna värdefulla rackutrymme, strömförbrukning och därmed pengar. Barnfind kommer snart att bli känt som det grönaste företaget inom videobranschen